19 Ocak 2013 Cumartesi

Evrene MesajBir önceki posttan bu yana epey zaman geçti, hala 2012'ye güle güle diyemedin mi seslerini duyar gibiyim. Oradan oraya zıplayan bir çekirge edasıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamadım gerçekten. Neyse, size şu anki durumdan biraz bahsedeyim.

Finallerim cuma günü bitiyordu, pazartesi de proje teslimim vardı. Çok uykusuz olduğumdan perşembe çalışmam biraz geç saate kalmıştı. İki hafta önce projeyle ilgili çalışmalarımı yapmış hafta sonu son kez bakmak üzere kaydetmiştim, bütün ilgili belgeler tek klasördeydi. Perşembe gecesi o klasöre tıklamamla başımdan aşağı kaynar sular döküldü, dosya açılmıyordu! (Geçmiş zaman kullandım ama, hala açılmıyor) Bir süre şokla ekranı seyrettikten sonra sakin olup cuma günlü sınava hazırlanmam gerektiğini hatırlatmaya çalıştım kendime. Biraz dolandım evde, sakinleşmeye çalıştım. Tekrar notların başına geçtim, iki cümle okudum elektrik kesildi! İçimden "yok artık!" diye bağırsam da dışımdan bunu kendime belli etmedim, gittim el feneri aldım. El feneriyle ağır ağır çalıştım bir süre. Sonra da çok gürültülü bir jeneratör çalışmaya başladı ama normal bir gürültü değil, jeneratör adeta çalıştığım odada! Tüm konsantrasyonum gitti, o jeneratör sanki benim açılamayan dosyamı öğütüyordu. Uyumak istedim o gürültüyle onu da yapamadım. Tüm gece zombi gibi durdum ayakta, sabah da kalkıp sınava girdim.

Eve döndüğümde hala açılmayan klasör durumunda bir değişiklik yoktu. Bir sürü şey araştırdım, uyguladım sonuç çıkmadı. Arkadaşıma son halini değil de birkaç aşama öncesini atmıştım projenin, onun üstünden tekrar ilerlemek üzere onu açtım şimdi. Ama tabii tüm kaynakları ve indirdiğim tüm dosyaları kaybettim, elimde bir tek arkadaşıma yolladığım dosya var. "Tamam" dedim "iki gün ben bunu yapacağım". Sakinim sandım. Ama sonra aklıma geldi, hani evrenden ne istersek evren bize onu veriyordu? Ben evrene ne kadar kötü bir şey söylemiş olabilirdim acaba? O sırada bir şarkı ulaştı kulağıma "ben sana ne ettim yollarımı çıkmaza bağladın, üç gün güldüysem üç ömürlük ağladım.."

Merhaba haftasonu, merhaba!

5 yorum:

 1. Geçmi$ olsun canim, üzüldüm gerçekten :( Geçen yil benimde ba$imdan böyle bir olay geçmi$ti, tabi önemli bir $ey degildi, ama emek verip tekrardan ba$lamak çok üzücü oluyo ... Hatta sinir bozucu oluyo ! Ayrica ilk yaptigimiz ders kadar iyide olmuyo.. Ama maalesef yapicak bir $ey yok ... Neyseki atlatmi$sin canim, artik geride kalan, unutulmaya mahküm bir olay olsun ;)) Öpüldün canim :*

  YanıtlaSil
 2. 2013 ün 2012'den çoook daha güzel geçer inşallah gizemcimmm :) sen yeterki duaları eksik etme ;)

  YanıtlaSil
 3. cok büyük bi şanssızlık olmuş seninki bebegim yaaa, inan okurken icim cızladı.. ama yine de her işte bi hayır vardır dememiz lazım, düşünsene ya arkadasına o notu vermemiş olsaydın nolcaktı? o zaman sil baştan hepsini sıfırdan yazcaktın;)
  bide bu tip olaylar insana aslında cok şey ögretiyo. bir daha böyle dokumanlar hazırladıgında en az 3 kopyasını farklı farklı yerlerde tutman gerektigini bilceksin mesela artık :)))
  umarım çok iyi alırsın sınavından da, projenden de ^.^

  YanıtlaSil
 4. Minikkuş'un yorumuna katıdım Gizem, bardağın dolu tarafını görmek iyi oluyor bu durumlarda ki çok zor olsa da. Neyse ki arkadaşına yollamışsın birkaç aşama öncesini. :)
  Umarım finaller de proje de sonunda istediğin gibi sonuçlanır. Her şey hep istediği gibi olur. :)
  Sevgiler
  Burcu

  YanıtlaSil
 5. Love the picture:)
  Come and visit me:) maybe follow?:) www.olivains.com

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...