18 Nisan 2014 Cuma

Bu Kez Bir Kitap: Ayşe Kulin/ Hayal

Aslında pek çok kitap okuyorum, şimdi diğer kitaplardan bahsetmeyip sadece bundan bahsedersem olur mu ki dedim bu yazıyı yazmadan önce ama, sonra içimden ne paylaşmak geçerse o an hangisi uygunsa onu yapayım dedim, bakarsınız diğer kitapları da anlatırım sonra..Gerçi zaman zaman aralarda kitaplarda geçen bazı sözleri paylaşıyorum, haksızlık sayılmaz onlara da..:)Geçtiğimiz ay geceyarısı bir sancıyla uyandım, sonra da uyuyamadım. Sabahı zor ettim, neden kaynaklı olduğu belli olmayan bir şekilde sancı içindeydim. O kadar fenaydım ki kalkıp doktora gidecek gücüm yoktu, beni doktora götürmek isteyenleri de kalkamayacağımı söyleyerek geri püskürtüyordum. Hatta hasta olunca doktora gitmek ne saçma, hasta olduğum için kalkıp gidemiyorum ki zaten diye düşündüğümü hatırlıyorum :) Neyse sonra bir şekilde gittim, serum yedim, bu aralarda sürekli kitap okudum, zaman geçmesi iyi geliyordu. O sebeple hemen bitti kitap. Ama hakkını yememek gerekir demek ki sürükleyiciymiş de.

Ayşe Kulin bu kitabında yazar olma hikayesini, kitaplarını nasıl yazdığını, yazarken nelerle karşılaştığını anlatıyor. Oldum olası geçmişe meraklıyımdır, kişilerin, şehirlerin, her şeyin geçmişini kurcalarım. Sanıyorum biraz da bu sebeple hoşuma gitti kitap, bilmediğim bazı isimleri de internetten araştırdım, yani hem eğlendim hem öğrendim. Ama bir ilginç şey var ki, ben normalde hep çok hoşuma giden cümleleri not alırım oraya buraya, bu kitapta hiç almamışım, tabii okuduğum şartlarla da ilgili olabilir.

Kulin aynı zamanda bu kitapta diğer kitaplarının içeriklerini de anlattığından, diğer kitaplara da ister istemez yönleniyorsunuz. Ben mesela hep duyduğum ama almaya özel bir istek duymadığım Veda'yı aldım hemen ardından, şu an onu okuyorum.


Herkese güzel haftasonları diliyorum,
Sevgiler
GİZEM


*Anında iletişim için beni instagramda gizeemkose olarak bulabilirsiniz :)

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...